Aurreko edizioak

Home / Informazioa / Aurreko edizioak



2016ko edizioa:

EGURTEK 2016 BALANTZEA

1 BATZARRA:

Programa


2016KO URRIAREN 20, OSTEGUNA

09:00 – 09:30 Akreditazioak. (Auditorioa. 4. solairua)
09:30 – 09:45 Egurtek Foroaren inaugurazioa.
09:45 – 10:30 JURI TROY, Arkitektoa Academy of Fine Arts Vienna, Austria.
10:30 – 11:15 FERNANDO TABUENCA eta JESÚS LEACHE, arkitektoak, 2014ko Egurtek Eraikuntza Saria. Iruña, Nafarroa
11:15 – 12:00 Coffee Break Expo zonan (Luxua. 3. solairua)
12:00 – 12:45 JORDI FARGAS, Vallèseko ETSAko (Bartzelona) arkitektoa. BERTAN BEHERA
12:45 – 13:30 TUDOR RADULESCU, Arkitektoa GM Cantacuzinoko Fakultatetik, Errumania.
13:30 – 14:00 Bisita Expo zonara (Luxua. 3. solairua) Atsedenaldia.
15:30 – 16:15 GORKA ELORZA, Vitoria-Gasteiz. Arkitektoa Nafarroako Arkitekturako Eskolatik.
16:15 – 17:00 ANSSI LASSILA, arkitektoa Ouluko Unibertsitatetik, Finlandia
17:00 – 18:00 Bisita Expo zonara (Luxua. 3. solairua)

2016KO URRIAREN 21, OSTIRALA

09:15 – 10:00 EMILIANO LÓPEZ, Bartzelona. Arkitektoa  UPC ETSA Vallèsetik.
10:00 – 10:45 MICHAEL GREEN, Kanada Arkitektoa Cornell University delakotik, Ithaca, NY
10:45 – 11:30 Coffee Break Expo zonan (Luxua. 3. solairua)
11:30 – 11:45 EGURTEK 3. Edizioko Sarien banaketa.
11:45 – 12:45  SHIGERU BAN, Japonia. Pritzker 2014 Saria. Arkitektoa Southern California Institute of Architecture delakotik.
13:00 – 13:15 Ondorioak eta itxiera.
13:15 – 14:00 Bisita Expo zonara (Luxua. 3. solairua)

PDF-A DESKARGATU

 Hizlariak


  • TUDOR RADULESCU.

    Architect by the Faculty ofGM Cantacuzino

    RUMANÍA

    JURI TROY.

    Architect by Academy of Fine Arts Vienna

    AUSTRIA

    MÓNICA RIVERA y EMILIANO LÓPEZ


    Architects by the Rhode Island School of Design, USA and the UPC ETSA Valles

    ANSSI LASSILA

    Architect by the University of Oulu.

    HELSINKI

  • SHIGERU BAN.

    2014 Pritzker Award Architect by the Southern California Institute of A rchitecture.

    JAPÓN

    MICHAEL GREEN.

    Architect by Cornell University, Ithaca, NY

    CANADÁ

    GORKA ELORZA ETXEBARRIA.

    Architect by the Navarre School of A rchitecture.

    VITORIA GASTEIZ

    Fdo. Tabuenca y JESÚS Leache.


    2014 Egurtek Construction Award

    PAMPLONA

Hitzaldiak


  1. SIGHERU BAN
  2. ANSSI LASSILA
  3. JURI TROY

 

1JARDUNALDI TEKNIKOAK:

Egurrezko eraikuntza eta diseinu jasangarria


  • BIOERAIKUNTZA ETA EGURRAREN ERABILERA TRADIZIONALAK
    Josu Jauregi, GEAren presidentea eta Euskadiko Bioeraikuntzaren Lagunen Elkartekoa. Euskal Herriko Bioeraikuntza Profesionalen EKIAN ELKARTEAren sortzaileetako bat.
  • INGURUMENEKO ZIURTAGIRIAK
    Carlos Nazabal, Tecnalia Certificación-en zuzendaria.
  • EGURREZKO DISEINUAK
    Jon Abad, Eideren presidentea eta diseinatzailea.
  • HONDARRIBIN BABES OFIZIALEKO 65 ETXEBIZITZA EGITEKO PROIEKTUA
    Nerea Morgado, Visesaren Departamentu Teknikoaren Zuzendaria.
  • EGURREZKO PASSIVHAUSE-EN ERAIKUNTZA EUSKADIN
    Germán Velázquez, PEP Euskadiren arduraduna.

Basoa eta egurra


  • MUNDUKO MERKATUAREN ERAGINA EUROPA HEGOALDEKO EGURREAN
    Leire Salaberria, USSEko zuzendaria.
  • BASO-PRODUKTIBITATEAREN BISOREA
    Iñaki Gerenabarrena / Alejandro Cantero, Hazi.
  • EUSKAL HERRIKO BASOETAKO IKERKETA PROIEKTUAK
    Neiker.
  • BIOEKONOMIA EUROPA HEGOALDEAN
    Inazio Martinez de Arano, EFIMED – European Forest Institute.
  • ERANTZUKIZUNEZ EROSTEKO GIDA
    Ana Belen Noriega, Pefc Espainiako Idazkari Nagusia.

Heziketa


  •  LES COMPAGNONS DU TOUR DE FRANCE
  • Iban De La Fuente, Compagnon eta irakaslea Les Compagnons du Tour de France-n, Anglet- Akitanian.
  • MATERIAL TERMOMOLDEAGARRIAK, EBANISTERIAKO BESTE AUKERA BATZUK
    Angel Del Rio eta Juan Carlos Alonso, Easo Institutua.
  • WEBGUNE ETA APLIKAZIO BERRIAK AROTZERIARAKO
    Nekane Amondarain, Arotzgi.
  • EGURREZKO ERAIKUNTZA MATERIALEN ETA SISTEMAN JARRERAREN IKERKETA
    Jesús Cuadrado, EHU.
  • TERMIKOKI ALDATUTAKO EGURRAREN INGURUKO IKERKETAK
    Jalel Labidi, Ingeniari Kimikoa eta Ingeniaritza Kimikoan doktorea EHUn.

(*) Saio tematiko bakoitza bukatzerakoan eztabaida egongo da. Jardunaldiak gaztelanieraz izango dira.

PDF-A DESKARGATU

 

1MARKET POINT:

Enpresa parte-hartzaileei haien produktu eta zerbitzuak bisitariei aurkezteko aukera eskaintzeko asmoarekin, erakusketa-gunean bertan MARKET POINT eremua prestatu egin da, non enpresek aurkezpen komertzial laburrak egingo dituzten (gehienez 15 minutukoak).

2016/10/20, OSTEGUNA


10:30 – 10:45 ROTHOBLASS
Simone Vanzo, Ingeniarien burua
“X-RAD konexio sistema CLT eraikuntzetarako: berrikuntza eta egurrezko eraikuntzak egiteko modu berri bat”
10:45 – 11:45  MERKATARITZA-BULEGOA AUSTRIAKO ENBAXADA
9 enpresen aurkezpenak hartzen ditu barne:CREE GMBH
Rainer Strauch, Eraikuntza ingeniaria
“LifeCycle Dorrea – egurrezko eraikin hibridoak IoT gaitasunarekin”HASSLACHER NORICA TIMBER
Josef Kollnig, MBA
“Hasslacher Norica Timber, zure kide Premium-a egurrezko eraikuntzarako”JOHANN PABST HOLZINDUSTRIE
Pau Dunyó Colom, Ordezkaria (Stils Technical Solutions, S.L.)
“Pabst: egurraren etorkizunetik”MH MASSIVHOLZ AUSTRIA
María Angeles Soriano Vidal (Kontaktua Espainian)
Eraikuntzarako egur trinkoa – MH Massivolz AustriaMOSSER LEIMHOLZ
Roland Sterkl, Esportazio zuzendaria; Daniel Rodriguez, Ordezkaria
“Habe ijeztuak”NEUHOFER HOLZ
Sergio Fernández Reyes, Salmenta saileko burua
“Listoiak eta osagarriak barne dekorazioan”SCHMID SCHRAUBEN
Ulrich Steinbrenner, Esportazio zuzendaria
“Schmid Schrauben Hainfeld GmbH / Austrian egindako eraikuntza-torlojuak egur-erabilerentzako”STORA ENSO WOOD PRODUCTS
Diego Núñez Jiménez, Ordezkaria (Madergía S.L.)
“Stora Enso-ko CLT: Kalitate-bermea. Arrakasta kasuak”WINDHAGER ZENTRALHEIZUNG
Daniel Martín, Ordezkaria (Windhager Ibérica)
“Klima-modulazio eta -erregulazioa, ezinbestekoak arrakasta kasuetan”
12:00 – 12:15  RIWEGA
Gerardo Gonzalez, Area Manager
“Estankotasuna etxebizitzako airera”
12:15 – 12:30  SIBER VENTILACIÓN
Ivan Agudiez Andrés
“Bero-berreskurapena duen aireztapena posible da birgaitze lanetan”
12:30 – 12:45  BONA
Borja Tellaeche, Merkataritza teknikaria
“Hautsik gabe lixatzea, usainik gabe bernizatzea”
12:45 – 13:00  POLAR LIFE HAUS
David Del Olmo
“Natura eta diseinua elkartzen direnean”
17:00 – 17:15  CARMO WOOD
Silvia Fernandes eta Reyes Sánchez
“Carmo Wood – Egurrezko egiturak”
17:15 – 17:30 LIGNOMAD
María Pilar Giraldo Forero
“LIGNOMAD: Egurra eta bestelako material lignozelulosikoak eraikuntza sektorean sustatzeko Sarea”
17:30 – 17:45 COMERCIAL INSIGNIS
Santiago Uzuriaga
“Zerbitzu osoa Insignis pinuko egurraren ustiapenean”

2016/10/21, OSTIRALA


10:30 – 10:45 ABM MADERA IMPORTACIÓN
Alberto Chazaro, Meister-en arduraduna Espainia eta Latinoamerikan
“Wood-Powder teknologia egurrezko zoruetan”
10:45 – 11:00 AMC Mecanocaucho
Rosario Caltabiano
“Banda elastikoak egurrezko eraikuntzetarako (soinu- eta egitura-propietateak)”
11:00 – 11:15 CARPINTERIA IRASTORZA
Joseba Etxebarria, Merkataritza teknikaria Carpintería Irastorzan eta Iñaki Irastorza, Merkataritza zuzendaria
“Egurrezko zoladurak. Kontzeptu praktikoak obra-zuzendarientzako”
11:15 – 11:30 VISENDUM
Josep Carvajal, Ingeniaritza eta Proiektuen departamentua
“Arkitektura eta birgaitze jasangarriak: Egur teknologikoa kanpoan”
11:30 – 11:45  KANADAKO ENBAXADA
Isidro García, Merkataritzako agregatua
“Baso-kudeaketa jasangarria Kanadan”
12:15 – 12:30 EGOIN
Unai Gorroño
“Panel kontralaminatuaren abantailak logistika eta eraikuntzan”
12:30 – 12:45 GAMIZ
Felix Flüshöh
“Irtenbideak eta eraikuntzarako material berriak”
12:45 – 13:00  ZUHAIZKI
Xabier Esnaola
“Egurrezko arotzeria. Irtenbide berritzaileak”

PDF-A DESKARGATU

 

1EUSKADI – KANADA WORKSHOP: Bec Convenciones (Sala 1 Nivel 5)

Eusko Jaurlaritzaren Garapen Ekonomikoko eta Lehiakortasuneko Sailaren eta Kanadako Enbaxadaren partaidetzarekin, Euskadiren eta Kanadaren arteko topaketa instituzional garrantzitsua antolatu da. Oraindik ere zehazteke dago behin betiko programa.

2016/10/20,  OSTEGUNA


10:00-10:30 Apertura

  • Viceconsejero de Agricultura, Pesca y Politica Alimentaria, Sr. Bittor Oroz.
  • Embajador de Canada en España, Sr. Matthew Levin.
  • Director General de Bilbao Exhibition Centre, Sr. Xabier Basañez.
10:30-11:50 Oportunidades de Cooperación: Tecnologias Forestales Sostenibles e Innovadoras

  • NEIKER Sra.Maria Eugenia Iturritxa. Investigadora de Neiker en materia de sanidad forestal. Experiencias, ejemplos y nichos posibles de colaboración vasco canadiense en materia forestal.
  • CDTI – Sra. Inmaculada Cabrera y Eric Holdrinet del Consejo de Investigaciones de Canadsá/NRC. Responsables regionales de EUREKA and EUROSTARS: Technology and innovation programs for cooperation with Canada.
  • Agregado Comercial de la Embajada de Canadá, Sr. Isidro Garcia, Productos Innovadores en el Sector Forestal canadiense.
  • EGOIN, Sr. Peio Gorrono, Director, Empresa fabricante de Cross Laminated Timber.
11:50-12:20 Pausa café – networking
12:20-13:50 Oportunidades de Cooperación: Tecnologías Forestales Sostenibles e Innovadoras

  • Reglamento de la Unión Europea relativo a la comercialización de la madera (EUTR), Sr. Alberto Romero, Director de la Asociación Española del Comercio e Industria de la Madera (AEIM).
  • Sr. Iñaki Gerenabarrena. Responsable técnico del desarrollo del Plan estratégico de la madera del País Vasco. Servicios y productos avanzados del sector forestal madera vasco susceptible de proyectos de cooperación vasco canadiense.
  • Sustainable Forest Management in Canada: Sr. Colin Templenton / Canadian Council of Forest Ministers.
13:50-14:00 Conclusiones y recomendaciones:

Hazi Foundation, Sr. Iñaki Gerenabarrena

PDFa deskargatu

 

1ZONA EXPO:

50 enpresa baino gehiagok parte hartuko dute euren produktuen standekin:

  • AITIM
  • AMC MECANOCAUCHO
  • ARQUITECTURA Y MADERA
  • ASOMA
  • BASKEGUR
  • BONA
  • CARMO WOOD
  • CARPIMODERNA
  • CARPINTERÍA IRASTORZA
  • CARREFOUR INTERNATIONAL DU BOIS
  • CLUSTER HABIC
  • COAVN
  • COMERCIAL INSIGNIS
  • COMERCIAL MAIQUEZ
  • CREE GmbH
  • DPARQUITECTURA
  • EGOIN
  • EGURETXE
  • EMBAJADA DE CANADÁ
  • FAKRO
  • GÁMIZ
  • GARNICA
  • HASSLACHER NORICA TIMBER
  • INFOEDITA COMUNICACIÓN PROFESIONAL
  • INTEREMPRESAS
  • JOHANN PABST HOLZINDUSTRIE GmbH
  • KIDER WOOD FLOOR
  • KLH Massivholz GmbH
  • KRONOSPAN
  • LOPEZ PIGUEIRAS
  • MADERAS GARCÍA VARONA
  • MADERA SOSTENIBLE
  • MADERAS UNQUERA
  • MH MASSIVHOLZ AUSTRIA
  • MONNET-SEVE
  • MOSSER LEIMHOLZ GmbH
  • NEUHOFER HOLZ
  • OFICINA COMERCIAL EMBAJADA DE AUSTRIA
  • POLAR LIFE HAUS
  • PROTEC
  • RIWEGA
  • ROTHOBLAAS
  • SCHMID SCHRAUBEN HAINFELD GmbH
  • SEBASTIA
  • SIBER VENTILACIÓN
  • SPIT PASLODE
  • STORAENSO
  • VISENDUM
  • VISESA
  • VIVRE EN BOIS
  • WINDHAGER ZENTRALHEIZUNG GmbH
  • ZUHAIZKI
  • ZURTEK

GEHIAGO IKUSI

 

1PREMIOS EGURTEK:

Egurtek III Sarietara aurkeztutako 88 panelak ikusi ahal izango dira. Horien artean, 4 irabazleak:

ERAIKUNTZA SARIA

ARROKABE ARQUITECTOS

CASA DO MEDIO REHABILITACIÓN DE VIVIENDA UNIFAMILIAR en Santiago de Compostela

DISEINU SARIA

ARQUITECTOS Y DISEÑADORES DISARO.

VALLA PEATONAL “BILBAO”


ZUR LOKALERAKO SARIA (Basque Quality)

LEKUONA ARKITEKTURA

HABILITACIÓN DE MUSEO EN EL ASTILLERO ONDARTXO

ARGITALPEN SARIA

DAVID LANCHAS INÉS (PUBLIDITEC)

Revista ARQUITECTURA Y MADERA


 

1MADE IN BASQUE COUNTRY:

Egurrez egindako euskal produktuen erakusketa.

 

1ARGAZKI LEHIAKETAREN SARI BANAKETA

Sari banaketa urriaren 20an, osteguna, ospatuko da 11:30etan, BECeko Luxua Aretoan (3. solairua), Erakusketa eremua.

EGURTEK, Zurezko Arkitektura eta Eraikuntzako Nazioarteko Foroa, Bilbao Exhibition Centre-n ospatuko da urriaren 20 eta 21ean eta fotoPARQUET Lehiaketaren sari banaketa hartuko du barne, Parket Fabrikatzaileen Elkarte Nazionalak (ANFP) antolatua.

Sari banaketa urriaren 20an, osteguna, ospatuko da 11:30etan, BECeko Luxua Aretoan (Bilbao Exhibition Centreko Kongresu Zentroko 3. solairua, EGURTEK Erakusketa eremuaren ondoan).

Almudena García izango da, Parket Fabrikatzaileen Elkarte Nazionalaren ordezkari gisa, epaileen eta sari banaketaren mahaiburua, lehiaketaren gainerako epai-mahaikideekin batera:

  • Gabriel Zabala – KIDER WOOD FLOOR (Parket fabrikatzailea)
  • Antonio López Cano – BONA IBERIA (Parketaren Akabera eta Mantentze-lanetan aditua)
  • Ignacio González – JASTEN FRÖJEN (Irudia eta Komunikazioa)
  • Asier Camacho – BEC (Bilbao Exhibition Centreko argazkilari ofiziala)

Argazki onenak 350 euroko saria eskuratuko du. 200 euroko sari bat ere banatuko da txapeldunordearentzat.

fotoPARQUET


SdP_fotoPARQUET_BANNER_3

 Parket Fabrikatzaileen Elkarte Nazionalak (ANFP) argazki lehiaketa bat antolatu du aurten benetako egurrezko zoruak sustatu, erakutsi eta defendatzeko.

 fotoPARQUET lehiaketarekin kontsumitzaileek benetako egurrezko zoladurak BEREIZI eta BALORATU ditzatela espero da. Modu horretan, binilozko zoruek, zoru zeramikoek eta sintetikoek merkatuan duten eragina indargabetzea ere espero da, zeintzuk, paradoxikoki, egurra imitatzen duten.

fotoPARQUET “Suelos de Película” bideo lehiaketaren jarraipena da, duela bi urte ospatu zena Parket Fabrikatzaileen Elkarte Nazionalak antolatua eta Parket Industrien Europar Federazioa (FEP)ren laguntzarekin.

Parket Fabrikatzaileen Elkarte Nazionalak berrehun argazki baino gehiago jaso ditu; 50 aukeratu dira lehen hautaketan eta horietatik epaimahaiak bi argazki onenak hautatuko ditu.

“Lehiaketaren xedea kontsumitzaileei ondorengoa gogoraraztea da: etxean, lanean edota eraikin publikoetan egurrezko zoru bat izatea aukera guztien artetik ekologikoena, osasuntsuena, errentagarriena eta iraunkorrena da” azpimarratu du Angela Herranzek, proiektuaren koordinatzailea.

“Egurra imitatzen duten eta sistematikoki kontsumitzaileak nahasten dituzten zoruen aurrean, pertsona guzti-guztietara heldu nahi dugu, BENETAKO EGURRA baino ez dela EGURRA ohartarazteko. Gainerakoa, beste gauza bat da” ondorioztatu du Javier Hervasek, Parket Fabrikatzaileen Elkarte Nazionaleko presidentea.

Deskargatu PDF-an


2014ko edizioa:

Egurtekek bete du negozioen inguruan sentsibilizatzea, trebatzea eta bultzatzea helburu hirukoitza. 

Egurraren sektoreko adituek eta punta-puntako enpresek etengabe berritzen ari den eremuan dituzten jakintzak, esperientziak eta pasioak partekatu zituzten bi jardunalditan. Material jasangarriak eta ingurumen orekarako beharrezkoa den materiala erabiltzeari buruz sentsibilizatzea, eta teknikariei eraikuntza zein zaharberritze lanetan dituzten aukeren inguruan informatzea merkatal hartu-emanak sustatze aldera, ziren Foruaren helburu nagusiak. 1.000 profesionaletik gora hartu zuten parte EGURTEKen, zeinak bere 5. edizioan sektoreko agenteentzat ikasteko gune berriak eta harremanetarako gune berriak barneratu zituen.

2014 URTEKO EGURTEK BALANTZEA

Hitzaldiak 2014


2014ko Edizioaren hizlariak

c

Egurtek sariak 2014


Egurtek 2014 sarietan, 4 modalitateetako sariak banatu ziren.

  • Eraikuntza saria – Kontulariaren etxearentzat, Tabuenca & Leache, Arkitektoak
  • Altzariak saria – Zig-Zag enpresarentzat, Irantzu Santamaria Iribas
  • Bertako Egurra saria Gorbeialdea Baserriarentzat, Beñat Saratxaga eta Gentzane Goikuria
  • Diseinu saria Harri Xakearentzat, Borja Angulo (Angulo Arkitektura)

2014 EGURTEK SARIETARA AURKEZTUTAKO PROIEKTUAK

a

Jardunaldi teknikoak 2014


2014an jardunaldi teknikoak burutu ziren Luxua Aretoan, non ondorengo gaiak landu ziren:

  • ISOLAMENDU NATURALEI buruzko jardunaldia: Isolamendu naturalak eraikuntza jasangarrian
  • PRODUKTU IGNIFUGOEI buruzko jardunaldia: Egurrarentzako produktu ignifugoak
  • BIOMASARI buruzko jardunaldia: Energia efizientzia eraikinetan biomasan oinarrituta
  • BASO-EGURRARI buruzko jardunaldia: Baso-kudeaketa iraunkorra eta kalitatea/produktuaren ziurtagiriak

Horrez gain, Eusko Jaurlaritzaren Nekazaritza, Arrantza eta Elikadura Politika sailburuordeak, Bittor Oroz, eta Espainian Kanadako Enbaxadoreak, Jon Allen, hartu zuten parte Euskadi-Kanada arteko workshop-ean, non bi lurraldeentzat interesgarriak diren alderdiak eztabaidatu ziren.

b

Expo Zonaldea 2014


  • AITIM (Asoc. de Investigación Técnica de la Industria de la Madera)
  • AMENAGEMENTS BOIS BARCELONA S.L.U. (VIVRE EN BOIS)
  • ARQUITECTURA E INGENIERIA DE LA MADERA S.L. (ARQUIMA)
  • ASOCIACION CLUSTER DEL HABITAT Y EL CONTRACT (HABIC)
  • BASKEGUR
  • COAVN – COLEGIO OF. DE ARQUITECTOS VASCO NAVARRO
  • COMERCIAL MAIQUEZ NG S.L.
  • EGOIN S.A.
  • EMBAJADA DE CANADÁ
  • FELDER KG – Representada de AUSTRIA
  • GABARRÓ HNOS. S.A.
  • GAULHOFER – Representada de AUSTRIA
  • HASSLACHER NORICA TIMBER – Representada de AUSTRIA
  • IDOC INGENIEROS S.L.
  • INFOEDITA COMUNICACIÓN PROFESIONAL S.L.
  • KLH MASSIVHOLZ Gmbh
  • KRYPTON CHEMICAL S.L.
  • LES TUILES DISTRIBUCIONES S.L.
  • MADERAS VARONA S.L.
  • MAK HOLZ – Representada de AUSTRIA
  • MAYR-MELNHOF HOLZ HOLDING – Representada de AUSTRIA
  • NOVA ÁGORA S.L.
  • OFICINA COMERCIAL EMBAJADA DE AUSTRIA
  • ON DISEÑO S.L.
  • PROMOTORA DE VIVIENDAS LÓGICAS S.L. (EDERSA)
  • PROTEC, PROTECCIÓN Y TECNOLOGÍA DE LA MADERA S.L.
  • QUIDE
  • RIWEGA Gmbh
  • SIBERZONE S.L.
  • STORA ENSO WOOD PRODUCTS – Representada de AUSTRIA
  • TECNALIA CERTIFICACIÓN
  • VIVIENDA Y SUELO DE EUSKADI S.A. (VISESA)
  • WEITZER PARKETT – Representada de AUSTRIA
  • WIEHAG – Representada de AUSTRIA
  • ZUAIZKI S.A.

ERAKUSLEAK EGURTEK 2014


Aurreko edizioetako hizlariak (2006/2014):

Egurtekek ospatu dituen aurreko 5 edizioetan nazioarteko ospe handiko 56 hizlarik hartu dute parte.

Egurtekeren hizlariak Kongresuan azaldu zituen modu oso didaktiko eta bisualean Egurrez egin zituen lanak, haien ezaugarriak eta burutzeko izan zituen zailtasunak.

2006/2014 hizlariak:


  • Juan José Arenas
  • Ofis Arhitekti
  • Francisco Arriaga
  • Felipe Artengo
  • Iñaki Aspiazu
  • Felipe Aurtenetxe
  • Jaime Avellaneda
  • Bernardo Bader
  • Javier Bárcena
  • Marcel Baumgartner
  • Louis Becker
  • Wolfgang Berger
  • Sandra Bestraten
  • Oriol Bohigas
  • Gion Caminada
  • Marta Conde
  • Paulo Cruz
  • Andrea Deplazes
  • Dietmar Eberle
  • Sou Fujimoto
  • Guillermo Garbisu
  • José Mª García del Monte
  • Celia Graham
  • Jan Güel
  • Olaf Hübner
  • Jan Peter Koppitz
  • Miguel W. Kreisler
  • Kengo Kuma
  • Mikel Landa
  • Kimmo Lintula
  • Magdalena López
  • Laurent M. Matuana
  • Asier Maiztegi
  • Javier Manterola
  • Jürgen Mayer
  • Josep Miás
  • Quintus Miller
  • Ana Mª Montiel
  • Julius Natterer
  • Enrique Nuere
  • César Portela
  • Carlos Puente
  • Alpo Ranta-Maunus
  • Georg W. Reinberg
  • Alex de Rijke
  • José Mª Rodríguez-Pastrana
  • Fernando San Hipólito
  • Enrique Soriano
  • Mikio Tai
  • Pep Tornabell
  • Manuel Touza
  • Elena Usabiaga
  • Alain Vargas
  • Cazú Zegers
  • Luis Zufiaur